MSZE ŚW. NIEDZIELNE MSZE ŚW. W TYGODNIU
7.00 radio Plus 7.00
9.00 dzieci 15.00 (z koronką do Bożego Miłosierdzia)
11.00 Suma 18.30
12.30 Chrzty
18.30
BLIK: 721171133 Parafia sw. Brygidy
Tytuł: na cele kultu religijnego, Bursztynowy Ołtarz
BIURO PARAFIALNE:
Wtorek - 16.00 -17.00
Środa - 16.00 - 17.00
Czwartek - 19.00 -19.30
12 listopada 2025r.
W niedzielę 16 listopada br. obchodzimy już po raz dziewiąty Światowy Dzień Ubogich.
W tym roku przyświeca mu hasło: „Ty jesteś moją nadzieją” i jest on połączony z obchodami Jubileuszu Osób Ubogich. „Ubodzy nie są dla Kościoła kwestią poboczną, odwracającą uwagę, ale najbardziej umiłowanymi braćmi i siostrami, ponieważ każdy z nich, swoim istnieniem, a także słowami i mądrością, której jest nośnikiem, skłania do namacalnego dotknięcia prawdy Ewangelii” – czytamy w orędziu papieża Leona XIV wydanym z tej okazji.
Papież podkreśla, że „Światowy Dzień Ubogich ma na celu przypomnienie naszym wspólnotom, że ubodzy są w centrum całej działalności duszpasterskiej”. „Nie tylko w jego wymiarze charytatywnym, ale również w tym, co Kościół celebruje i głosi. Bóg przyjął ich ubóstwo, aby uczynić nas bogatymi poprzez ich głosy, ich historie, ich twarze. Wszystkie formy ubóstwa, bez wyjątku, są wezwaniem do konkretnego życia Ewangelią i dawania skutecznych znaków nadziei” – czytamy w orędziu papieskim.
W tym roku Światowy Dzień Ubogich połączony jest z Jubileuszem Osób Ubogich w ramach przeżywanego Roku Świętego 2025. BP KEP
ks. Proboszcz